RUCHY!

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 55,00 zł 55.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: BUU
Kod produktu: BUU035

Opis

Wraz ze wzrostem naszego dziecka zwiększa się również jego potrzeba aktywności ruchowej i motorycznej. O tym, że ruch to zdrowie, nie trzeba nikogo przekonywać. Aktywność fizyczna wspiera rozwój kostno-stawowy, a także uświadamia dziecku położenie poszczególnych części ciała w przestrzeni. Zabawy ruchowe przygotowują do współdziałania, wprawiają w dobry nastrój, ale także dyscyplinują. Wymagają koncentracji, utrzymania równowagi i umiejętności skoordynowania ruchów.
RUCHY!  to zabawka składająca się z 15 drewnianych krążków z wybranymi ćwiczeniami gimnastycznymi, inspirowanymi pozycjami jogi. Bawić się można na wiele sposobów: 

 • uczestnicy gry losują na zmianę krążki z ćwiczeniami (dla siebie lub kolejnego zawodnika) i je wykonują
 • tworzymy sekwencję ruchów z dowolnej ilości krążków, a następnie odtwarzamy ją według ułożonego wzoru lub z pamięci
 • uczestnik losuje jeden krążek, wykonuje ruch i odwraca krążek, kolejna osoba powtarza czynność, dodatkowo jako pierwsze wykonując ćwiczenie poprzednika (z pamięci); zabawa trwa do momentu, aż wyczerpią się krążki w puli lub jeden z graczy pomyli kolejność
 • każdy z uczestników zabawy losuje krążek z ćwiczeniem, jego zadaniem jest utrzymanie wylosowanej pozycji przez wskazany wcześniej czas (np. 30 sekund)
 • pomoc można wykorzystać jako formę krótkiej rozgrzewki przed zajęciami sportowymi: jedna osoba losuje wyznaczoną ilość krążków i wszyscy wykonują określone ćwiczeniami
 • zabawa może być stosowana jako ćwiczenia śródlekcyjne, które będą urozmaiceniem dla wielogodzinnej, wymuszonej pozycji ciała i sprawią, że mózg będzie pracował z nową energią – dzieci losują dla siebie po 1 krążku, a następnie wykonują określoną liczbę powtórzeń danego ćwiczenia lub pozostają we wskazanej pozycji w wyznaczonym czasie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl