BIEDRONKA ALDONKA - NAUKA LICZENIA

Dostępność: brak towaru
Cena: 50,00 zł 50.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: BUU
Kod produktu: BUU045

Opis

Biedronka Aldonka – nauka liczenia to pomoc edukacyjna stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z matematycznymi zagadnieniami. Liczmany w formie kolorowych biedronek mają za zadanie zobrazować cyfry oraz wykonywane na nich działania, a także oswoić dziecko z czynnością liczenia. Pomagają w przyswojeniu liczb z przedziału od 1 do 20. Zabawa rozwija umiejętność przeliczania, dodawania, odejmowania,
tworzenia i porównywania zbiorów. Przydadzą się w procesie wprowadzania cyfr i liczb. Biedronki są duże, co ułatwia manipulowanie nimi. Oprócz nauki matematyki, dziecko trenuje również małą motorykę i koncentrację.
Do czego je wykorzystać?
1. Przeliczanie
Rozłóż wybraną liczbę biedronek. Zadaniem dziecka jest ich przeliczenie.
Jeśli zna już zapis graficzny liczb, może również przyporządkować odpowiedni żeton.
2. Dodawanie
Ułóż działanie z biedronek. Zadaniem dziecka jest jego rozwiązanie. Przy wykorzystaniu wyłącznie biedronek, można wykonywać działania w zakresie 1-10, z żetonami – do 20.
3. Odejmowanie
Ułóż działanie z biedronek. Zadaniem dziecka jest jego rozwiązanie. Przy wykorzystaniu wyłącznie biedronek, można wykonywać działania w zakresie 1-10, z żetonami – do 20.
4. Tworzenie i porównywanie zbiorów
Zadaniem dziecka jest utworzenie zbioru biedronek zgodnie ze wskazaną cyfrą/liczbą lub przeliczenie już istniejącego zbioru i przyporządkowanie odpowiedniego żetonu. Dziecko może również porównać 2 zbiory, wstawiając pomiędzy biedronki odpowiednio ułożony żeton „<” lub „=”.

Co znajdziesz w zestawie?
• 20 Biedronek Aldonek
• żetony 1-10 (po 2 sztuki)
• żetony 11-20
• żetony ze znakami: +, -, <, =
• opakowanie w formie bawełnianego worka.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl